CHATA/Cottage/Datsche n/č:          
  Termin 1 2 3 4          
KVĚTEN / MAY od/from 04/27/2019             Nahlášená rezervace  
do/to 4.5.     Potvrzená rezervace  
od/from 4.5                  
do/to 11.5.     booked, but not confirmed yet
od/from 11.5             booking confirmed  
do/to 18.5.          
od/from 18.5             Buchung angemeldet  
do/to 25.5.     Buchung bestätigt  
od/from 25.5                  
ČERVEN / JUN do/to 1.6.          
od/from 1.6                  
do/to 8.6.          
od/from 8.6                  
do/to 15.6.          
od/from 15.6                  
do/to 22.6.          
od/from 22.6                  
ČERVENEC / JULI do/to 29.6.          
od/from 29.6                  
do/to 6.7.          
od/from 6.7                  
do/to 13.7.          
od/from 13.7                  
do/to 20.7.          
od/from 20.7                  
do/to 27.7.          
SRPEN / AUGUST od/from 27.7                  
do/to 3.8.          
od/from 3.8                  
do/to 10.8.          
od/from 10.8                  
do/to 17.8.          
od/from 17.8                  
do/to 24.8.          
od/from 24.8                  
ZÁŘÍ / SEPTEMBER do/to 31.8.          
od/from 31.8                  
do/to 7.9.          
od/from 7.9                  
do/to 14.9.          
od/from 14.9                  
do/to 21.9.          
od/from 21.9                  
ŘÍJEN / OCTOBER do/to 28.9.          
od/from 28.9                  
do/to 5.10.          
od/from 5.10                  
do/to 12.10.          
od/from 12.10                  
do/to 19.10.          
                       
                       
                       

 

 

 

Oblíbené odkazy

 

Podobny penzion: http://www.penzion-na-belidle.cz/en/

 

 

 • Mnoho lesů (procházky, houbaření, borůvky,...)
 • Restaurace u Oty (50 m)
 • Obchod (3 km)
 • Koupaliště (7 km)
 • Kyjovská přehrada (10 km)
 • Krytý bazén (10 km)
 • Aquapark v Německu (23 km)
 • In-line v Německu (55 km)
 • Turistické stezky a Cyklostezky (v místě)
 • Horolezectví (v místě)
 • Nemocnice (10 km)
 • Rozhledny, vyhlídky, hrady
 • Informační centra
 • Muzeum

 

cerpano z  http://www.brtniky.cz/

maji i anglicky a nemecky

 

Turistika a cykloturistika

Brtníky jsou výchozím místem turistických i cykloturistických tras do oblasti Národních parků České a Saské Švýcarsko i do oblasti Šluknovského výběžku a do Lužických hor. Oblast Národního parku České Švýcarsko poskytuje množství různých možností pěších výletů v krajině souvisle pokryté lesy a rozbrázděné mnoha údolími a roklemi s pískovcovými skálami. Cyklisté zde mohou využít pouze značené cyklistické trasy. V okolí Brtníků se nacházejí pěší a cyklistické hraniční přechody do německé části pískovců, Národního parku Saské Švýcarsko. V zimě je možno při pěších výletech či na běžkách obdivovat nedaleké ledopády (Opona u Šternberku, Velký sloup v údolí Vlčího potoka) a ledovou výzdobu v Jeskyni víl (v Kyjovském údolí).

Oblast Šluknovské pahorkatiny v okolí Brtníků se vyznačuje zvlněnou krajinou s výraznými zalesněnými kopci (Tanečnice, Hrazený, Vlčí hora, Dymník). V blízkém okolí je možné navštívit rozhledny s dalekým výhledem do kraje (Vlčí hora, Dymník, Tanečnice, Weifberg v Německu). Vzhledem k blízkosti hranice s Německem je možno podnikat výlety i do této oblasti, a to jak autem (nejbližší hraniční přechody Dolní Poustevna - Sebnitz, Rožany - Sohland a Rumburk - Seifhennersdorf), tak i pěšky a na kole přes pěší a cyklistické hraniční přechody. Ve Šluknovském výběžku je možno využít též různě náročných značených cyklistických tras.

Lužické hory jsou kopcovitou krajinou s možnostmi dalekých výhledů z vrcholů (Jedlová, Luž, Klíč).

Informace, tipy na výlety, prodej map, pohledů a publikací najdete v Galerii Ametyst v centru Brtníků. Je zde i stálá výstava a prodej minerálů a velkoformátových fotografiíí Českosaského Švýcarska (www.galerieametyst.cz).

 

Koupání

V Brtníkách je možno využít ke koupání místního koupaliště (zdarma bez provozovatele). V okolí je velmi pěkné koupání v přehradě u lesa v Kyjově (7 km) a v udržovaném koupališti v Mikulášovicích (5 km). Další možnosti koupání v blízkém okolí jsou koupaliště Rumburk a Velký Šenov (10 km). Letní areál s různými vodními atrakcemi je v německém Taubenheimu (15 km) a Seifhennersdorfu (15 km). Celoročně je možno využívat krytý bazén v Rumburku (10 km), a aquaparky v německém Neustadtu (26 km), Kirschau (15 km), Bad Schandau (30 km) a Liberci (aquapark Babylon, 60 km).

 

Lyžování

Příznivci sjezdového lyžování či snowboardingu mohou po celou zimní sezónu využívat lyžařský areál Jedlová (15 km) s osvětlením, skibusem, příjemnou obsluhou. Zde jsou dva vleky (jeden z nich na vrchol Jedlové - 780 m n.m.) a čtyři sjezdovky. Nacházejí se zde i upravované běžkařské trasy. Dalším lyžařským areálem je Horní Podluží (12 km).  Je zde umělé zasněžování a po celou sezónu i večerní lyžování. O něco vzdálenějším areálem je Horní Světlá pod Luží (25 km) s několika vleky a sjezdovkami a také s večerním lyžováním.

Přímo z Brtníků je možno podnikat po okolí výlety na běžkách. Udržované běžecké tratě jsou v areálu Jedlová a v okolí Luže, či nedaleko v okolí německého Sohlandu.

 

Koně

V blízkém okolí Brtníků je možnost uskutečnit vyjížďky s kočárem, a to z farmy ze Starých Křečan (5 km).

 

Fotbal a tenis

V Brtníkách je udržované travnaté fotbalové hřiště, které je možno volně využívat. V nedalekých Zahradách (4 km) je možnost za poplatek využít tenisové kurty. V Krásné Lípě (8 km) je možnost využití nového sportovního areálu (tenis, minigolf, volejbal atd.).

 

Národní park

(Zdroj informací: informační leták NPČS a www.npcs.cz)

Národní park České Švýcarsko je naším nejmladším národním parkem. Byl vyhlášen k 1.1.2000 jako čtvrtý národní park České republiky. Jeho rozloha je 80 km² a při státní hranici s Německem navazuje na Národní park Saské Švýcarsko (93 km²) vyhlášený v roce 1990.

Hlavním předmětem ochrany území je unikátní geomorfologie pískovců a na ni vázaná rozmanitost ekosystémů, rostlinných a živočišných druhů. Území je součástí geomorfologického celku Labských pískovců, zaujímajícího po obou stranách hranice celkem 700 km². Na české i saské straně jsou národní parky obklopeny chráněnými krajinnými oblastmi (u nás CHKO Labské pískovce). Celek národních parků České a Saské Švýcarsko představuje reprezentativní ukázku kvádrových pískovců české křídové pánve. V rámci Evropy německá i česká část Labských pískovců vytváří jedno z nejdůležitějších evropských pískovcových území. Morfologické bohatství tohoto regionu leží jak na české, tak i na německé straně, česká oblast je méně osídlena a nebyla v uplynulých desetiletích příliš navštěvována.

Celé Česko-Saské Švýcarsko patří k tradičním a nejznámějším oblastem turistiky ve Střední Evropě. Tato tradice má své počátky již v období romantismu, kdy toto území objevili švýcarští a němečtí romantičtí malíři. V Česko-Saském Švýcarsku tvořil i jeden z nejslavnějších krajinářů všech dob Caspar David Friedrich (1774-1840). V této době vznikl též romanticky zabarvený název oblasti Saské Švýcarsko, později též České Švýcarsko. Není jistě bez zajímavosti, že nejstarším horským spolkem na území dnešní ČR, založeným po vzoru alpských spolků, byl právě Horský spolek pro České Švýcarsko (Gebirgsverein für die Böhmische Schweiz, založen 1878 v Děčíně). Tento horský spolek společně s Horským spolkem pro nejsevernější Čechy (Gebirgsverein für das nördlichste Böhmen) a rovněž majitelé panství (Kinští a Clary-Aldringenové) se významně zasloužili o zpřístupnění Českého Švýcarska pro účely turistického ruchu, který vždy představoval významný zdroj obživy místních obyvatel. Po roce 1945, kdy došlo k nucenému vysídlení německého obyvatelstva, majícímu v této části Čech drtivou většinu, došlo k výraznému přerušení kontinuity v kulturně-historickém vývoji Českého Švýcarska. V pohraničním pásmu zanikly celé osady (Zadní Jetřichovice a Zadní Doubice) a mnohé turistické objekty, na desítky let byly zpřetrhány těsné vazby na Saské Švýcarsko a především u nás všeobecně poklesla známost tohoto kraje. V 90.letech 20.století v souvislosti s politickými změnami ve Střední Evropě a zejména se zřízením Národního parku Saské Švýcarsko, dochází k postupnému znovuobjevování Českého Švýcarska, které vrcholí vyhlášením národního parku v roce 2000.

Návštěvní řád a podrobné informace o Národním parku České Švýcarsko lze nalézt na internetových stránkách národního parku: www.npcs.cz. Další kontakt: Správa Národního parku České Švýcarsko, Pražská 52, 407 46 Krásná Lípa, tel. 412 354 050, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Další podrobné informace o národním parku také na www.ceskesvycarsko.cz a www.patzelt-foto.cz.

 

cerpano z http://www.chalupagabriela.cz/

Velká stylová chalupa je situována na hranici NP Českosaské Švýcarsko v obci Staré Křečany. Místní krajina je unikátní svou rozmanitostí a množstvím krásných přírodních úkazů, a je tedy ideální pro turistiku a procházky. Hosté mají k dispozici celý objekt se 4 ložnicemi s kapacitou 10 lůžek a přiléhajícím oploceným pozemkem o rozloze 3.000 m2, na jehož pomezí protéká potok. Příjemné posezení je zajištěno na terase domu, k dispozici je též sauna, posilovna, ruské kuželky a stolní tenis. Objekt je celoročně obyvatelný, jeho obytná plocha je 300 m2. 

 

OBLÍBENÉ ODKAZY

Hamr na Jezeře

P O Ž Á R N Í   A   P R O V O Z N Í   Ř Á D

 

 

1.             Chaty jsou dřevěné a jsou určeny k rekreaci. Každá chata je vybavena hasícím přístrojem, který je umístěn v obytné místnosti u venkovních dveří.

 

2.             Vytápění chat je možné pomocí elektrických přímotopů (k zapůjčení u správce), na které je zakázáno pokládat jakékoliv předměty, včetně sušení šatstva a obuvi. Rovněž nesmí být žádný hořlavý předmět (včetně nábytku) uložen blíže než 50cm. Spotřebič zapojujte jen do zásuvek k tomu určených a označených nápisem „TEPLO“! Nikdy nenechávejte zdroj tepla bez dozoru!!!

 

3.            K vytápění chat je možné využít i vestavěných krbů (dřevo lze zakoupit u správce). I pro ně platí pravidlo č.2. Bezpečná vzdálenost činí 1m. Dbejte prosím na to, aby nedocházelo k úletu žhavých částí dřeva do místnosti!!!

 

4.            Je přísně zakázáno používat jakékoliv soukromé elektrické spotřebiče (vařiče, žehličky aj.), s výjimkou drobných spotřebičů jako je radiomagnetofon, holící strojek, nabíječka mobilních telefonů apod.

 

5.            Kouření je přísně zakázáno ve všech místnostech chaty (je povoleno pouze na zastřešené verandě a venku).

 

6.            Každá chata je opatřena číslem a náleží k ní vždy příslušné WC. K osobní hygieně lze využít společných sprch (prosíme šetřete vodou). Ke každému zařízení obdržíte klíče. Po použití prosíme vždy zamykejte!!!

 

7.             Nebudete-li v bezprostřední blízkosti chaty, raději zavírejte okna a zamykejte. Za případné odcizení vašeho majetku neručíme, naopak vy ručíte za majetek Vámi převzatý.

 

8.             Není dovoleno nechávat děti kdekoli bez dozoru, zvláště pak v okolí houpaček a ohniště. Použití houpaček a dalších zařízení v okolí chat  je na vlastní nebezpečí.

 

9.             Deky v chatách jsou určeny na přikrývání. Prosíme nenoste je na pláž!!!

 

10.         U správce lze zapůjčit stolní společenské hry, volejbalový a nohejbalový míč se sítí a badminton. K dispozici jsou i mapy s turistickými  stezkami a cyklostezkami.

 

11.         V případě provozování táborového ohně prosíme, aby jste při obstarávání dřeva v lese byli šetrní k přírodě (pila a sekera u správce).

 

12.         Dodržujte noční klid (22.00 – 7.00 hodin).

 

13.         Prosíme zbytečně nesviťte a netopte.

 

14.        Prosíme udržujte čistotu ve všech objektech a okolí.

 

15.        Při přebírání zkontrolujte stav vybavení chaty a případné závady nahlaste správci. Závady vzniklé v průběhu pobytu hlaste okamžitě.

 

16.        Při ukončení pobytu prosíme, aby stav chaty při předání odpovídal stavu při převzetí (v opačném případě Vám nebude vrácena kauce). Předání chaty v den odjezdu do 10:00 hodin!!!

 

 

 

Pokyny k úklidu při předávání 

 

 

Při úklidu prosím nezapomeňte:

 

1.     Vyklidit, vymýt a odpojit lednici od zdroje.

2.     Umýt sporák spolu s troubou.

3.     Umýt linku a dřez.

4.     Utřít stoly.

5.     Vyčistit krb. Zbylé dřevo a staré noviny mohou zůstat v chatě.

6.     Vynést odpadky na určené místo. Odpadkové koše musí být při předání prázdné.

7.     Svléci ložní prádlo a  složit ho vždy na příslušnou postel.

8.     Zamést všechny místnosti a vysát nečistoty z koberců (vysavač na požádání u správce).

 

 

 

Za respektování našich požadavků Vám předem děkujeme. V opačném případě Vám nebude vrácena kauce.